Kompleksowo przygotowujemy
każdego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej
do wyzwań w szkole 4.0!

Ucz (się) z Jasne w nowym roku 2022-2023

Obecnie na rynku jest mnóstwo programów kształcących dla nauczycieli. Niewiele z nich skupia się jednak na całościowym wsparciu od podstaw skupiając się jedynie na narzędziu czy metodzie.

Program „Laboratoria przyszłości" zaopatrzy szkoły podstawowe w zaawansowany sprzęt, jak drukarki 3D czy mikroprocesory. Jednak wciąż brakuje systemowego wsparcia metodyczno-merytorycznego, które pozwoliłoby nauczycielom wykorzystać ich potencjał. W związku z tym w związku z tym zapraszamy do dołączenia do naszej platformy nauczycieli Jasne.

Nabór do edycji 2022-2023 trwa do 15 września.

Ile to kosztuje?

Koszt udziału w Jasne to 700 zł za nauczyciela za cały rok szkolny (lub 7,000 zł dla całej szkoły od 10 nauczycieli i więcej).
Program obejmuje podstawowe pojęcia pracy z TIK poprzez kreatywne zadania i projekty, od bazowych po zaawansowane. W ramach udziału nauczyciele spotykają się co dwa tygodnie na zajęcia z mentorami oraz otrzymują dostęp do platformy Jasne i szerokiego banku scenariuszy (!) do wykorzystania w klasie z dziećmi.

Jeśli za udział w programie płacą Państwo samodzielnie lub rada rodzicielska zapraszamy do kontaktu: witaj@jasne.pl

Najczęściej zadawane pytania 

Czy muszę być biegła(-y) w używaniu technologii, żeby wziąć udział?

Wręcz przeciwnie. Jesteśmy po to, aby pomóc każdemu stawiać pierwsze kroki w wdrażaniu projektowania technologicznego. Dlatego każdy nowy uczestnik w pierwszym półroczu uczy się Cyfrowego ABC, czyli podstaw o pracy z narzędziem cyfrowym, wyszukiwaniu w sieci, zarządzaniu plikami, itp. Dopiero po zapoznaniu się z podstawowymi pojęciami, przechodzimy do programowania wizualnego. Powoli, cierpliwie, w Waszym tempie.

Ile czasu muszę poświęcić na zajęcia w Jasne?

To bardzo zależy od poziomu Twego zaangażowania! Wielu nauczycieli szybko łapie przysłowiowego bakcyla i chcą coraz bardziej pogłębiać wiedzę i umiejętności na własną rękę. Z doświadczenia wiemy, że zazwyczaj jest to około dwóch godzin tygodniowo. Czasami jest to praca samodzielna (zapoznanie się tematem nowej lekcji), innym razem są to zajęcia z mentorem (dwa razy w miesiącu po 90 min), a czasami wdrażanie lekcji w klasie.

Do czego dokładnie mam dostęp w trakcie programu?

Program się składa z trzech podstawowych elementów:
Treść: platforma e-learningowa, na której są umieszczone wszystkie lekcje, kreatywne zadania, scenariusze i gotowe plany lekcji do wdrożenia w klasie.
Warsztaty: cykliczne zajęcia wirtualne z mentorem dwa razy w miesiącu - wspólnie wykonujemy projekty, zadajemy pytania, zdobywamy warsztat techniczny.
Wsparcie: konsultacje indywidualne zawsze i na każdy temat. Pomagamy w każdym zagadnieniu na bieżąco oraz tworzymy wydarzenia dla społeczności, aby się uczyć od siebie nawzajem.

Z jakich narzędzi i platform będziemy korzystać? Czy są bezpłatne?

Wszystkie aplikacje, rozszerzenia i platformy są dostępne w wersji darmowej i właśnie na nich oparte są nasze scenariusze. W chwili obecnej wykorzystujemy między innymi następujące narzędzia:…i wiele innych! 

Trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy najlepsze praktyki, poznajemy i testujemy nowe narzędzia, ciągle rozwijając i poszerzając bibliotekę scenariuszy i lekcji. Zadania z programowania kreatywnego, wirtualnej rzeczywistości, modelowania 3D itp łączone są z nauczanymi przedmiotami, zgodnie z podstawą programową.

Nie przepadam za nowymi technologiami. Boję się, że nie poradzę sobie. Czy Jasne to program dla mnie?

Tak! Pomogliśmy już setkom nauczycieli, którzy nie mieli żadnego doświadczenia uczenia przy pomocy narzędzi cyfrowych. Mamy kilkanaście lat doświadczenia pracy z dziećmi, jak też z debiutantami cyfrowymi i jesteśmy w pełni przygotowani, aby bezboleśnie wdrożyć podstawy projektowania technologicznego i każdego nauczyciela przygotować do bycia cyfrowym Twórcą i Mentorem w swojej szkole.